POHOD

V letu 2021 smo nepričakovano izgubili gorečega zagovornika in ambasadorja oseb s sladkorno boleznijo, podpredsednika Zveze diabetikov ter člana odbora IDF-a (Mednarodne organizacije diabetikov) Alojza Rudolfa. V njegov spomin je bil v letu 2023 organiziran prvi pohod, za katerega imamo cilj, da postane tradicionalen. Organizacijo dogodka je v letu 2023 prevzelo Društvo diabetikov Cerknica, saj je bil Alojz Rudolf doma iz Notranjske, kamor se je vračal vsak prosti vikend.

V ta namen se je tudi Zveza društev diabetikov Slovenije odločila, da se vsako leto obeleži spomin na Alojza Rudolfa in zbira sredstva za spodbujanje k ambasadorstvu na področju sladkorne bolezni, saj je bil nam vsem s svojo srčnostjo in zagnanostjo velik vzgled.